Piszą własną historię!

Piszą własną historię!

Reaktywowana Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaszowie to początek 2019 roku. Wtedy wokół jednostki skupiło się 10 dziewcząt oraz 3 chłopców.

Kilka pierwszych miesięcy to poznawanie sprzętu znajdującego się na wyposażeniu jednostki oraz ćwiczenia sportowo-pożarnicze, przygotowujące do zawodów według regulaminu CTIF.

W sierpniu 2019 roku cała grupa bierze udział w 10-dniowym obozie MDP w Muszynie, kończąc go w stopniu Dowódców Drużyn MDP. Na początku września Damska Drużyna MDP startuje w Zawodach Powiatowych w Niedźwiedziu zdobywając Mistrzostwo Powiatu Krakowskiego.

Rok 2020 to rok z ograniczeniami oraz brakiem możliwości organizowania spotkań i treningów.

W maju 2021 do drużyny dołączają kolejne osoby – na dzień dzisiejszy, stan osobowy naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej to 14 dziewcząt oraz 4 chłopców.

Kolejnym wyzwaniem przed młodzieżą jest udział w Wojewódzkich Zawodach Pożarniczych – jest to ostatni etap eliminacji krajowych. Zawody wojewódzkie według regulaminu CTIF odbędą się w Wieliczce w dniu 26.06.2021 na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce.

Życzymy Naszym dziewczętom dalszych sukcesów oraz miłej zabawy.

Druhowie chłopięcej MDP oraz Strażacy OSP Kaszów są z Wami!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *